DGA_Remerge_0DG_small.jpg

Dila Gökalp

Dila Gökalp is an award winning architect, received a Bachelor of Architecture Degree (2006) and Urban Regional Planning Degree (2003) from Istanbul Technical University during the double major program with High Honors. She studied Architecture in Politecnico di Milano (2005). Gokalp holds a Master of Science in Architecture Degree from Istanbul Technical University (2011) and she proceeds her Phd. thesis in Architectural Design focused on “Industrial Heritage and Adaptive Reuse”.

Following the graduation, Gokalp gained international experiences at leading architectural offices in various cities such as Barcelona, Milano and Tokyo.  Gokalp has been invited as guest lecturer, critic or speaker in several institutions such as Berlin Technical University, Mies Van Der Rohe Foundation, IAPS Culture and Space Design Workshop, Universidad Europea de Madrid, Georgian Technical University, Bilgi University, Özyeğin University.

İstanbul doğumlu olan Dila Gökalp, 2006 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Bölge Planlama ve İTÜ Mimarlık bölümlerinden Birincilikle mezun oldu. Poiltecnico di Milano Mimarlık eğitimi aldıktan sonra 2011 yılında İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans derecesini aldı. Halen İTÜ Mimari Tasarım Doktora programında “Istanbul Endüstri Mirası ve Yeniden Kullanım Olanakları” tez konusu üzerine yaptığı çalışmalarla devam etmektedir. İTÜ başta olmak üzere, birçok üniversite ve yarışmalarda jüri üyeliği, tasarım stüdyosu yürütücülüğü ve çalıştaylar yürüttü.

Gökalp, akademik başarıları yanısıra Barcelona, Milano ve Tokyo’da ileri gelen mimarlık ofislerinde çalışarak uluslararası deneyimler edindi. Ayrıca DGA – DILA GOKALP ARCHITECTS olarak çeşitli mimari tasarım yarışmalarına katıldı ve ödüller aldı. Basılı ve dijital yayın organlarında proje ve yazıları yayınlandı. Dila Gökalp, mimari pratiğinin yanısıra uluslararası konferans ve toplantılarda mimari tasarım alanlarındaki çalışmalarını sunmaya devam etmektedir.